fbpx

P-faktora veidotāji

Savā darbā mēs ikdienas sastopamies ar bērniem, kuri zaudējuši motivāciju, sastopas ar zemu pašvērtējumu, nespēj realizēt savas spējas un potenciālu vai kopumā jūtas nedroši par nākotni. Tādēļ esam izveidojuši šo programmu, kuras mērķis ir apvienot Latvijas labākos profesionāļus, lai kopīgiem spēkiem stiprinātu Latvijas bērnu un pusaudžu psiholoģisko noturību.
Mēs ticam, ka ikviens bērns būs ieguvējs, piedaloties p-faktora nometnē un nostiprinot trīs galvenās vecumposma sfēras – sociālo, emocionālo un personības. 

SOCIĀLĀ SFĒRA

Pandēmijas ierobežojumi daudziem bērniem un pusaudžiem nozīmēja lielāku izolāciju vai draudzības tikai digitālajā vidē. Tas ir ietekmējis attiecību veidošanas prasmes ar citiem vienaudžiem un pieaugušajiem.

EMOCIONĀLĀ SFĒRA

Zūdot ierastajiem emociju regulēšanas mehānismiem - sportam, brīvā laika aktivitātēm, hobijiem, laikam kopā ar draugiem, bērni, līdzīgi kā pieaugušie, piedzīvo augstāku stresa līmeni un mazākas iespējas to samazināt. Uz to norāda pieaugošie trauksmes, nomāktības un citu emociju regulāciju grūtību rādītāji.

PERSONĪBAS SFĒRA

Lielā nestabilitāte, pastāvīgais stresa līmenis sabiedrībā un pārmaiņas skolā bērnus ietekmē citādā veidā nekā pieaugušos. Daudziem tas izpaužas kā nedrošība par nākotni un neskaidrība par sevi pašu - savām iespējām, vēlmēm, izvēlēm. Nereti bērni piedzīvo arī lielu pašvērtības un pārliecības zudumu.

Līdzsvars šajās sfērās ļaus nodrošināt bērnam un pusaudzim veiksmīgu tālāko attīstību, uzlabot motivāciju un nostiprināt pozitīvu pārliecību par sevi un savu nākotni.

Nils Sakss Konstantinovs

Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs. Specializējas pusaudžu vecumposmā. Veido un vada dažādas programmas un apmācības speciālistiem un vecākiem. Strādā kā psihoterapeits ar 10-20 g.v. bērniem un jauniešiem.

Aiga Gavare

Geštaltterapeite, psiholoģe un psihoterapeite apmācībā. Strādā ar pusaudžiem un pieaugušajiem. Palīdz jauniešiem atgūt motivāciju un uzlabot komunikācijas prasmes, apzinoties savu lomu ģimenē un sabiedrībā.

Maira Dzene

Sociāli emocionālo prasmju trenere, mācību programmu iztsrādātāja, lektore pusaudžiem, pedagogiem, vecākiem un nodibinājuma “Zinātnes un mācību centrs “Cilvēks un visums” valdes locekle. Geštalta terapeite apmācībā, geštalta terapijas praktiķe.

Katras nometnes programmu veido komanda, kas specializējas darbam tieši ar šo bērnu vecumposmu. Šos speciālistus varat redzēt, izvēloties konkrēto nometni.

3 nometnes - katra no tām pielāgota attiecīgā vecumposma un dzimuma psihoemocionālajām vajadzībām