fbpx

Nometne puišiem un meitenēm no 7.līdz 13.augustam

Nometnes tematiskie virzieni:

Bērni tiks dalīti grupās pēc vecuma posmiem 9-11 un 12-14 un dzimumiem, kā arī tam attiecīgi pielāgots programmas saturs un pasniegšanas pieejas.

Draudzīga atmosfēra, piedzīvojumi dabā, grūtību pārvarēšana, panākumu gūšanas pieredze, refleksija par pieredzi,  emocijām un saviem resursiem, konfliktu risināšana, emociju regulācija, esperimentēšana dažādos pašizpausmes virzienos, sadarbība.

Dalībnieki tiks sadalīti grupās – savās nometnes ģimenēs, katru dienu ģimenes ietvaros notiks refleksijas apļi, kā arī veikti dažādi pašizpratnii veicinoši uzdevumi. Nometnes norises gaitā dalībnieki pildīs dienasgrāmatas, kas palīidzēs fiksēt nometnes laikā gūtās atziņas un pieredzi, kā arī saturēs uzdevumus, kas palīdzēs atklāt vairāk savu personību.

Nometnes programmas apraksts

Nometnes programma veidota balstoties trīs sfēru stiprināšanas pieejā – emocionālās, sociālās un personības. Nometnes mērķis ir, gūstot pieredzi dažādu radošu un praktisku izaicinājumu formā, stiprināt nometnes dalībnieku pašefektivitātes sajūtu jeb ticību saviem spēkiem, tādējādi veicinot arī personīgo motivāciju un iesaisti. Programma veidota pielietojot vecumgrupai atbistošas metodes – spēlēs balstītas pieejas, pieredzē balstīto mācīšanos, kā arī īpaši apmācītu mentoru atbalstu.

Dienas plāns

Laiks Aktivitāte
08:00
Celšanās
08:15
Rīta rosme: izvēle starp aktīvu skrējienu vai mierīgu vingrošanu
09:15
Rīta aplis: dienas plāns, jaunumi
09:30
Brokastis
10:00 - 10:15
Telefonu laiks, sazvanīšanās ar vecākiem
10:15
Mazās grupas: dienas plānu pārrunāšana
11:15
Dienas aktivitāte: darbs pie dienas uzdevuma
14:15
Pusdienas
14.30 - 16.00
Pārtraukums, brīvais laiks (bez telefona)
16:00
Dienas aktivitāte: vieslektora meistarklase
19:15
Vakariņas
19:30
Vakara aktivitātes, izklaides vai sports
20.45 - 21.00
Telefonu laiks, sazvanīšanās ar vecākiem
21:00
Naksniņas
21:30
Mazās grupas: dienas notikumu pārrunāšana, “naktsrosme”
22:30
Naktsmiers
 • 1.diena

  Iepazīšanās un sadraudzēšanās. Drošas vides radīšana katram dalībniekam.

 • 2.diena

  Pašregulācija un pašefektivitāte. Meistarklases un nodarbības: joga, elpošanas tehnikas, austrumu cīņas, mierpilna konfliktu risināšana. Ko darīt ar dusmām?

 • 3.diena

  Ko es varu? Kas man sanāk? Pārgājiens dabā ar piedzīvojumiem. Māra Oltes vadībā došanās izzināt dabu un apgūt praktiskas iemaņas.

 • 4.diena

  Ko es varu? Kas man sanāk? Došanās dabā ar praktiskiem uzdevumiem un piedzīvojumiem vai ķermeņa uztvere un izpausme dejā, ķermeņa paštēls

 • 5.diena

  Pašizpausme. Došanās dabā ar praktiskiem uzdevumiem un piedzīvojumiem vai pašizpausme dejā. Nakšņošana 1000 zvaigžņu viesnīcā dabā.

 • 6.diena

  Kopradīšanas process, sadarbība, vērtības. Baltā galdauta svētki.

 • 7.diena

  Nometnes svinīgs noslēgums.

Nometnes komanda

Māris Olte

biologs, žurnālists, raidījumu vadītājs, uzņēmējs un sabiedriskais darbinieks. Piedalījies vairāku dokumentālo filmu veidošanā

Satikt sevi dabā un apgūt konkrētas prasmes - tāda ir mūsu kopīgā misija nometnes pārgājienā. Dabas procesi ir unikāli un iedvesmojuši. Dažreiz atliek tikai ļauties doties ceļojumā dabā un nonākt pie atklāsmju pilniem galapunktiem procesā.

Liene Stepena

horeogrāfe, topošā fizioterapeite

Iepazīstot sevi, mēs atrodam lietas un nodarbes, kas mūsos rada prieku! Deja ir kustību prieks! Deja uzlabo garastāvokli, māca nebaidīties uzstāties publikas priekšā, attīsta labu stāju, kustību plastiku, koordināciju, uzlabo fizisko stāvokli, un māca sadarboties ar citiem cilvēkiem!
Tikai nestāsti, ka neproti dejot! Mums katram ir sava deja - un tā ir visskaistākā!

Maira Dzene

Sociāli emocionālo prasmju trenere

Atbalstoša vide ir nepieciešams nosacījums, lai stimulētu spēju un talantu izpaušanos, kā arī pozitīva paštēla veidošanos. Ticība saviem spēkiem un iespēja eksperimentēt, izzinot sevi, savas vajadzības, intereses un robežas, stiprina motivāciju un veido gaišāku skatu uz perspektīvām nākotnē. Uzskatu, ka vide, kas iedvesmo, iedrošina un izaicina ir nepieciešams nosacījums, lai dotu iespēju izpausties labākajam.

Laura Redžina

Konsultante, lektore un trenere par apzinātību

Skaidrība par to kas esi, kā jūties un kā harmoniski dzīvot saskaņā ar savu sievišķo dabu. Palīdz izprast savu ķermeni, ciklu un kā uzturēt emocionālu līdzsvaru caur veselīgu ēšanu, vingrojumiem un dzīvesveidu.

Evita Štāla

konsultatīvais psihologs

Šobrīd mums visiem jo īpaši jāatrod veids, kā sevi uzmundrināt un iepriecināt, jo piedzīvojam dažādas pārmaiņas pasaulē, aizliegumus, notikumus, ko nevaram izmainīt vai padarīt par neesošiem, līdz ar to mūsos dzīvo daudz dažādu emociju un pieņēmumu, kam gribas atrast vietu un skaidrojumu. Mēdz teikt, ka bailēm lielas acis, kas bieži vien mums liek kaut kādas lietas sevī un citos redzēt pārspīlētā veidā. Tāpēc nometnē mēģināsim paskatīties uz sevi un pasauli caur dažādām emociju brillēm un pamanīt, kā tas ietekmē to, kā es redzu tajā brīdī pasauli. Kopā paspēlēsimies, ļaujot sev piedzīvot jaunas atklāsmes, kas palīdzētu veidot godīgākas un drošākas attiecības ar sevi un citiem.

Madara Garklāva

Somatikas un dejas improvizācijas pasniedzēja

Somatikas un dejas improvizācijas pasniedzēja, augstākā izglītība filosofijā, 8 gadu pieredze meditācijā un apzinātībā, pavadot lielāko gada daļu meditācijas centros kā Āzijā, tā Eiropā. Dejas improvizācija ir dzīves mākslas instruments. Tā palīdz nonākt kontaktā ar sevi caur sajūtu un kustību apzināšanos, kā arī palīdz atraisīt radošumu, izejot viņpus paredzamā un rodot drošību nezināmajā.

Elizabete Ozola

biodejas pasniedzēja un mentore meitenēm

Esmu Montesori privātskolotāja, biodejas un cienošās komunikācijas trenere, un es mīlu būt par palīgu bērniem patstāvīgas personības attīstībā. Biodeja man ir palīdzējusi no jauna satikt savu iekšējo bērnu, samīļot to, sadzirdēt un nosaukt manas vajadzības, lai es nenodarītu pāri citiem. Šobrīd strādāju savu radošo sapņu darbu mākslas galerijā, kur veidoju dažādām izstādēm izglītības programmas bērniem un pusaudžiem. Kopā atvērsim savas sirdis pasaulei un - esam patiesi.

Nometnes cena

€ 575

maksājot pa daļām, pirmā iemaksa EUR 150.00

* vietu skaits ierobežots

Pieteikuma anketa